Warning: mysqli_num_fields() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /data/3/9/39f5a194-1ede-4f2e-bc6a-3ddc1a3f4760/cestamuza.sk/web/wp-includes/wp-db.php on line 3380
Štát nie je vinník, štát je obeť

Štát nie je vinník, štát je obeť

Ak pri všetkých verejne známych aj skrytých prípadoch korupcie, nekompetentnosti a zneužívania štátnej moci a peňazí nadávate na štát (spolu s veľkou časťou občanov), nepriamo tým prispievate k súčasnému stavu

Prečo? 

Lebo štát nie je vinník toho, čo sa deje. 

Štát je toho obeť. 

Prečo? 

Lebo nie štát korumpuje a zneužíva.

Robia to vždy konkrétni ľudia (alebo skupiny ľudí) na konkrétnych pozíciách. Ľudia, ktorí tie pozície prevzali, aby na nich robili svoju prácu zodpovedne, a pre dobro občanov a štátu, ktorý ich platí.

Štát je rovnakou obeťou týchto ľudí, ako ostatní občania.

Štát je na tom dokonca ešte horšie - lebo sa nevie brániť. Má síce právnu subjektivitu, vlastní majetok a peniaze, ale zastupovať ho musia konkrétni ľudia.

A tí konkrétni ľudia, ktorí porušujú svoje povinnosti pri správe cudzieho majetku, sú tí skutoční vinníci. Štát je ich obeť.

Každý, kto vo svojich emóciách a spravodlivom hneve kritizuje štát, v podstate nepriamo tomuto zneužívaniu napomáha. Lebo vybíja svoju zlosť na obeti, a ignoruje vinníkov.

A tí si spokojne korumpujú a zneužívajú ďalej - lebo vedia, že občania sú slepí, a vybíjajú sa na obeti.

Týmto postom nikoho nesúdim. Len konštatujem. 

Aj ja som nadával na štát. Už to nerobím.

Lebo to si obeť fakt nezaslúži.Leave a Comment:

>